OW Janosikówka, ul. Rybacka 2 82-110 Kąty Rybackie

Okolica

        KĄTY RYBACKIE to miejscowość o walorach turystycznych rzadko spotykanych w świecie; specyficzne położenie geograficzne, między dużymi akwenami wodnymi: Zatoką Gdańską i Zalewem Wiślanym oraz położenie w masywie leśnym Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej. Oryginalność klimatu powoduje sprzyjające warunki zarówno dla dzieci i młodzieży.

         Możliwość korzystania z żeglugi po Zalewie Wiślanym nowo otwartą trasą do Malborka rzeką Nogat; tradycyjne przewozy po zalewie do Krynicy Morskiej, Fromborka wodolotem; kontakt z bogatą przyrodą nadmorską, możliwość korzystania ze sprzętu wodniackiego, obserwacja zawodu rybaka powoduje atrakcyjność tego miejsca, do którego serdecznie zapraszamy. 

Ośrodek Wypoczynkowy "Janosikówka" w Kątach Rybackich

         to nie tylko miejsce gdzie można dobrze zjeść czy wypocząć, ale jest też świetną bazą wypadową do poznania bliższych i dalszych ciekawych miejsc regionu.

         Z Janosikówki mamy 13 km do Krynicy Morskiej, z której możemy wybrać się na malowniczą i edukacyjną przejażdżkę statkiem do Fromborka.

W odległości 40 km znajduje się:

  • Malbork z największym w Europie Zamkiem Krzyżackim, 
  • Elbląg z odbudowanym Starym Miastem, Muzeum Archeologicznym oraz przystaniem unikalnej na skalę światową Kanałem Elbląsko – Ostródzkim
  • Trójmiasto ze Starówką Gdańską, Stocznią, Stadionem Baltic Arena, Westerplatte, licznymi muzeami, ulicą Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, czy klifami i Skwerem Kościuszki w Gdyni.