Kąty Rybackie

KĄTY RYBACKIE to miejscowość o walorach turystycznych rzadko spotykanych w świecie; specyficzne położenie geograficzne, między dużymi akwenami wodnymi: Zatoką Gdańską i Zalewem Wiślanym oraz położenie w masywie leśnym Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej. Oryginalność klimatu powoduje sprzyjające warunki zarówno dla dzieci i młodzieży. Kąty Rybackie są zlokalizowane w dogodnym punkcie „Jantarowego Wybrzeża” do celów turystycznych, zwiedzania zabytków klasy „0” w Gdańsku, Fromborku i Malborku. Ewenement to największy na świecie Rezerwat Kormoranów (zdjęcie obok).

Możliwość korzystania z żeglugi po Zalewie Wiślanym nowo otwartą trasą do Malborka rzeką Nogat; tradycyjne przewozy po zalewie do Krynicy Morskiej, Fromborka wodolotem; kontakt z bogatą przyrodą nadmorską, możliwość korzystania ze sprzętu wodniackiego, obserwacja zawodu rybaka powoduje atrakcyjność tego miejsca, do którego serdecznie zapraszamy. Wspaniałe tereny dla grup sportowych – możliwość korzystania z boiska piłki nożnej.

Ciekawe miejsca

W odległości 40 km od Kątów Rybackich znajduje się największy w Europie Zamek Krzyżacki

Jeżeli jednak nie interesuje kogoś zwiedzanie średniowiecznej kultury to zapraszamy na przejażdżkę Kanałem Elbląsko-Ostródzkim statkiem Białej Floty:

Mapa

Życzymy przyjemnej podróży.